Internet to w zasadzie taka sieć dla telefonów

Zenith Media opublikowało prognozę, według której urządzenia mobilne stanowić będą 75 proc. globalnego ruchu internetowego w przyszłym roku. W 2012 r. było to 40 proc. a w bieżącym 68 proc.

Grupa Zenith Media nie ma wątpliwości. Nowoczesny Internet powinien być tworzony przede wszystkim z myślą o telefonach. Już teraz 68 proc. internautów przegląda go za pomocą telefonu komórkowego, a w przyszłym roku będzie to robić 75 proc. surferów.

Co więcej, są kraje, które już teraz praktycznie całkowicie przerzuciły się na konsumpcje Internetu za pomocą telefonów. W Hiszpanii urządzenia mobilne odpowiedzialne są za 85 proc. ruchu, w Hong Kongu za 79 proc., w Chinach za 76 proc., w Stanach Zjednoczonych za 74 proc., a we Włoszech i w Indiach za 73 proc.

To ciekawe wieści dla twórców stron i reklamodawców, którzy powinni projektować swoje kreacje przede wszystkim z myślą o telefonach, a dopiero potem z myślą o dużych komputerach PC.

0
Źródło: Zenith
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.