iPhone 7 i BMW? Niedobrana para

iPhone 7 i BMW? Niedobrana para

Jeżeli posiadasz samochód BMW, iPhone’a 7 i łączysz ze sobą oba urządzenia za pośrednictwem Bluetootha, to… szykuj się na problemy. Z jakiegoś powodu łączność bezprzewodowa między telefonem a samochodem co chwila jest zakłócana i zrywana, uniemożliwiając w zasadzie praktyczne jej wykorzystywanie. Posiadacze samochodów Hyundai i Kia również zgłaszali problemy, ale nie tak masowo, jak posiadacze BMW.

Niemiecki producent samochodów przyznaje, że jest jakiś problem i że już nawiązał współpracę z Apple’em celem jego wyeliminowania. Firma w oświadczeniu przyznaje jednak, że nie jest w stanie określić czasu potrzebnego do rozwiązania tego problemu i namawia do odwiedzania witryn BMW i Apple’a, gdzie będą pojawiać się ogłoszenia na ten temat.

Apple z kolei oświadczył, że problem zostanie usunięty poprzez aktualizację oprogramowania dla iPhone’ów 7 i 7 Plus. BMW również namawia do aktualizacji oprogramowania ConnectedDrive w samochodzie. Co ciekawe, samochody BMW z systemem CarPlay nie są dotknięte tym problemem.