Klawiatura, która powstrzyma negatywne myślenie?

W Internecie myśli wyraża się szybciej i często bez zahamowań. A co powiedzielibyście na klawiaturę, która skłoni Was do refleksji i zwróci uwagę na najbardziej kategoryczne stwierdzenia?

Klawiatura zaprojektowana przez Jakuba Koźniewskiego została wyfrezowana z egzotycznego drewna i przycisków wydrukowanych na drukarce 3D. Jeśli chodzi o formę, od klasycznych klawiatur odróżnia się tylko jednym – odstającym ponad normę klawiszem enter o nietypowej strukturze. Dzięki niemu, przed każdym wysłaniem wiadomości będziemy automatycznie zastanawiać się, czy napisane przez nas zdanie ma sens; skłoni nas do refleksji. Ale to jeszcze nie wszystko.

Do klawiatury powstało też specjalne oprogramowanie, które w czasie rzeczywistym monitoruje wpisywany przez nas tekst. W momencie, w którym korzystamy ze zbyt kategorycznych, definitywnych twierdzeń (np. nie dam rady tego zrobić/ to absolutnie niemożliwe) system zasygnalizuje nam, byśmy przemyśleli, czy na pewno chcemy właśnie to napisać.

Więcej informacji na temat koncepcyjnego projektu można znaleźć pod TYM linkiem.

0
Źródło: Watchdogportal.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.