Komiksy w wirtualnej rzeczywistości już na Samsungach Gear VR

Co powiecie na komiksy, które symulują wrażenie ruchu, posiadają własne animacje i nie są pozbawione efektów dźwiękowych? Jeśli posiadacie Gear VR już teraz możecie sprawdzić, jak ulubione historie obrazkowe wyglądają w trybie wirtualnej rzeczywistości.

Jeśli marzyliście kiedykolwiek o tym, by wskoczyć do wnętrza komiksu – cóż, będziecie musieli jeszcze na to poczekać. W międzyczasie jednak Madefire oferuje całkiem przyjemną alternatywę. Aplikacja pozwoli na na wyświetlenie odpowiednio przygotowanego komiksu w trybie VR. Dzięki temu widz zobaczy nie tylko animowane kadry, ale też sceny w 360-stopniach okraszone ścieżką dźwiękową.

Aplikacja jest już dostępna w sklepie Oculus na Gear VR. Póki co użytkownik może pobrać jedynie demonstracyjną wersję programu z kilkoma komiksami (m.in. Injustice – Year One), ale już w okresie świątecznym wydawca planuje wprowadzić do biblioteki aż 10 000 tytułów. Nie wiadomo czy program trafi też na inne platformy VR.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.