Lustro, które „prawdę Ci powie” i makijaż z drukarki

Podczas japońskich targów CEATEC, Panasonic zaprezentował nowe wynalazki elektroniczne, które pomogą zadbać o nasz wygląd.

Podstawowy makijaż zajmuje codziennie kobiecie od kilku do kilkunastu minut. Czas ten da się jednak już wkrótce znacząco skrócić – o ile technologie zaproponowane przez firmę Panasonic rzeczywiście wejdą na rynek komercyjny.

Producent przedstawił na targach CEATEC rodzaj interaktywnego lustra, które potrafi zanalizować twarz użytkownika pod kątem niedoskonałości. Algorytmy wskażą każde przebarwienie, zmarszczkę czy wyprysk, a następnie prześlą dane do specjalnej drukarki. Ta w ciągu dwóch minut wydrukuje plasterki z naniesionym, indywidualnie dobranym makijażem.

Wydruk musi co prawda „schnąć” około doby, ale jeśli przygotujemy go sobie wcześniej, wówczas wystarczy nakleić go na skórę, zwilżyć wodą, a makijaż przypominający nieco zmywalny tatuaż zostanie odbity na naszej twarzy, gdzie powinien bez problemu utrzymać się 24 godziny.

Prototyp urządzenia jest w stanie przykryć blizny czy tatuaże, ale w bliskiej przyszłości maszyna ma posłużyć także m.in. do maskowania zmarszczek.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.