Macbook zrewolucjonizuje komputerowe klawiatury

Słyszeliśmy plotki o ciekawych zmianach w Macbookach Pro, w tym o OLED-owym dotykowym panelu funkcyjnym nad klawiaturą. Wygląda na to, że zwykły Macbook również znacząco się zmieni.

Według ustaleń redakcji Wall Stret Journal, Apple chce zmienić klawiaturę w komputerach Macbook, a konkretniej przyciski tejże klawiatury. Zamiast statycznych, plastikowych, mają pojawić się dynamiczne, które wykorzystując e-atrament zmieniają swoje funkcje. Apple rzekomo chce zaimplementować technikę opracowaną przez australijską firmę Sonder Design Pty Ltd., finansowaną przez Foxconna.

Dzięki temu komputer będzie, w zależności od wykonywanego zadania, oferował inny układ klawiszy, optymalny w danej chwili, by po chwili zmienić na jeszcze inny, w razie jakiejkolwiek potrzeby. Od zmian językowych aż po tworzenie skrótów i makr.

Nie należy się jednak spodziewać tej rewolucji na nadciągającej konferencji Apple’a. Tego typu klawiatury miałyby trafić do Macbooków „za kilka lat”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.