Microsoft opracował rewolucyjny wyświetlacz e-ink

Tradycyjne ekrany typu e-ink są bardzo energooszczędne - energię wykorzystują jedynie podczas zmiany obrazu. Nadal jednak - w zależności od użycia - wymagają co pewien czas podłączenia do prądu. Microsoft opracował właśnie wyświetlacz, przy którym będziemy mogli zapomnieć o ładowarce.

Dział Microsoft Research ogłosił swoje najnowsze osiągnięcie. Widoczny na zdjęciu powyżej wyświetlacz e-ink teoretycznie może pracować w nieskończoność, bez konieczności podłączania go do jakiegokolwiek źródła prądu. Jak to możliwe?

Udało się to osiągnąć dzięki opracowaniu panelu, który zbiera energię z dowolnego źródła światła w otoczeniu. Nie musimy wcale wystawiać go na słońce – wystarczy postawić na biurku czy po prostu tam, gdzie używa się oświetlenia. Taki wyświetlacz może nam posłużyć jako dodatkowy ekran z harmonogramem, informacjami o pogodzie czy przypomnieniami – ot, nowoczesna forma samoprzylepnych karteczek.

Niestety nie wiadomo, kiedy Microsoft zdecyduje się wypuścić urządzenia z tego typu ekranem na rynek, ani ile będą one kosztowały.

0
Źródło: T3.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.