Nastoletni haker aresztowany przez policję

Mieszkający w stanie Arizona nastolatek został zaaresztowany za utrudnianie pracy centrali numeru alarmowego 911, czego odpowiednikiem u nas jest numer 112. Wykorzystał on skrypt na iPhone'a, dzięki któremu mógł co chwila wydzwaniać na ów numer.

Meetkumar Hiteshbhai Desai wykorzystał i udostępnił skrypt w JavaScript, dzięki któremu osoby które ten skrypt uruchomiły mogły „zalewać” połączeniami numer alarmowy 911. Skrypt był na tyle skuteczny, że znacząco utrudnił pracę centralom znajdującym się w Phoenix, a także częściowo w Teksasie i w Kalifornii.

Jak twierdzi aresztowany, nie jest on autorem skryptu, otrzymał go „od kolegi z Internetu” i nie miał zamiaru go upubliczniać. Utrzymuje, że tylko pracował nad jego ulepszeniem a także nad jego modyfikacją, która miała blokować wyskakujące okienka w przeglądarce. Policja jednak już wykazała, że to on umieścił ów skrypt na Twitterze, YouTube i na witrynie „The real hackspot” linkującą do witryny Desaia.

Sam Desai dodał, że chciał być zauważony przez społeczność hakerską i usuwać błędy z oprogramowania Apple’a za pieniądze.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.