Niemcy: Autopilot w reklamach Tesli wprowadza w błąd klientów

Autopilot w autach Tesli nie jest autonomicznym rozwiązaniem - to funkcja eksperymentalna, która pozwala wesprzeć kierowcę w trakcie jazdy. Jednak według niemieckiego rządu nazwa tej technologii wprowadza w błąd użytkowników aut, co może być przyczyną wypadków.
Autonomiczne samochody są szeroko omawiane w mediach; każdy większy producent testuje już takie technologie. Niemieckie Ministerstwo Transportu uznało, że reklamowana przez Teslę funkcja Autopilota wprowadza kierowców w błąd i pozwala im wierzyć, że jest czymś więcej niż tylko asystentem jazdy. W sieci znaleźć można rzeczywiście nagrania kierowców popisujących się tym, że ich Tesla potrafi „jeździć samodzielnie”. Niemiecki rząd przypomina też o śmiertelnym wypadku z lipca br. kiedy to algorytm autopilota w Tesli Model S nie zareagował na przejeżdżający w poprzek drogi traktor z przyczepą. W związku z tym Alexander Dobrindt, Niemiecki Minister Transportu, napisał list do Tesli z prośbą o zaprzestanie używania nazwy „autopilot” w swoich reklamach.
Wątpliwe jest jednak, by apel odniósł skutek. Według Tesli nazwa „autopilot” używana jest od lat chociażby w lotnictwie, gdzie analogicznie także nie pozwala samolotom na samodzielny lot, a jedynie pomaga w pracy pilotom.
0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.