Nintendo NX – nowe przecieki

Na forum Reddit pojawił się wpis użytkownika, który pracuje w jednym ze sklepów ze sprzętem elektronicznym. Anonimowe źródło podaje kilka informacji dotyczących konsoli Nintendo NX.

Według najnowszych doniesień sklepy elektroniczne mają otrzymać zestawy demo konsoli Nintendo NX w lutym przyszłego roku, co potwierdzałoby marcową datę premiery. Na materiałach reklamowych przewija się hasło „Interakcja z grami w ruchu”, co zgadza się także z wnioskiem patentowym mówiącym o hybrydowej (stacjonarno-mobilnej) konstrukcji urządzenia.

Do sprzedaży trafić ma „goła” wersja konsoli w cenie 299 dolarów oraz zestaw z czterema grami w cenie 399 dolarów. Jedną z nich z pewnością będzie kolejna część przygód Mario, gdyż to on najczęściej występuje na materiałach reklamowych konsoli.

Gry nie będą dystrybuowane na płytach, ale na kartridżach, co ponownie potwierdzałoby mobilny charakter urządzenia. Na pudełku widoczne są także informacje na temat wyświetlania obrazu w 4K, ale tyczy się to usług streamingowych (np. Netflixa), natomiast przy grach widnieje zapis „Full HD/ 60 kl/s”).

Całość brzmi bardzo wiarygodnie, ale pamiętajmy, że wciąż nie są to oficjalne informacje od producenta. Swoją drogą, ciekawe kiedy Nintendo w końcu zdecyduje się ujawnić swoją nową propozycje dla graczy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.