Nintendo Switch: nowe informacje

Nintendo Switch: nowe informacje

Nintendo Switch ma zawitać do sklepów w marcu przyszłego roku. 12 stycznia natomiast odbędzie się specjalna konferencja, na której producent zamierza przedstawić wszelkie technikalia i szczegóły dotyczące urządzenia.

Oczywiście do tego czasu najprawdopodobniej informacje te przenikną do sieci. Już teraz anonimowe źródła serwisu Eurogamer, które wcześniej trafnie przepowiedziały wygląd konsolki, zdradziły pierwsze szczegóły dotyczące ekranu. Według nich Nintendo Switch posiadać będzie 6,2-calowy ekran o rozdzielczości HD. Co więcej, po raz pierwszy w historii przenośnych konsol Nintendo, ekran ten będzie wyświetlaczem multidotykowym, pozwalającym na jednoczesną rejestrację więcej niż jednego palca.

A co z obsługą gier dotykowych w momencie włożenia konsoli do docka umieszczonego przy telewizorze? Odpowiedź może kryć się w kontrolerze JoyCon wyposażonym w czujnik IR. Przypuszczalnie będziemy mogli używać go jak wskaźnika do telewizora. Zamiennie będzie można także korzystać ze standardowego pada tzw. Pro Controllera.