Nokia D1C z Androidem 7.0

Pamiętacie pogłoski na temat tego, że Nokia planuje wielki powrót do produkcji smartfonów w czwartym kwartale 2016 roku? No więc mamy już czwarty kwartał...

Czwarty kwartał 2016 roku już się rozpoczął, ale to nie jest tak, że z pierwszym dniem października Nokia miała koniecznie zaprezentować co najmniej jeden z podobno aż czterech nowych smartfonów. Tym niemniej rzeczywiście pojawił się nowy smartfon Nokii, ale na razie tylko w bazie benchmarku Geekbench.

Według zapisanych tam informacji, Nokia D1C wyposażona będzie w 8-rdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 430 (taktowanie 1,4 GHz) z grafiką Adreno 505. Do tego 3 GB pamięci RAM, a zatem specyfikacja techniczna zupełnie przyzwoita, choć z pewnością nie topowa. Jak to z benchmarkami bywa, nie znamy niestety większej liczby szczegółów technicznych, ale wiemy natomiast, że będzie to smartfon pracujący pod kontrolą systemu Android 7.0.

Jak to się ma do wcześniejszych przecieków oraz przewidywań analityków? Umieszczają oni Nokię D1C gdzieś w dole oferty fińskiego producenta (a raczej marki, bo za produkcję nowych smartfonów odpowiedzialny będzie prawdopodobnie chiński Foxconn) i spodziewają się kolejnych, jeszcze ciekawszych premier. W końcu czwarty kwartał dopiero co się rozpoczął…

0
Źródło: vr-zone.com, gizmochina.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.