Nowa wersja Painta z grafiką 3D

W ostatnich latach windowsowa aplikacja graficzna nie przeszła wielu zmian. Microsoft pracuje jednak nad stosowną aktualizacją, która znacząco rozszerzy możliwości programu.

Nowa wersja programu będzie posiadać wszystkie znane do tej pory funkcjonalności. Główną zmianą będzie jednak dodanie wsparcia dla grafiki trójwymiarowej. Użytkownik będzie mógł tworzyć obiekty 3D z wykorzystaniem podstawowych brył lub skorzystać z trybu ręcznego, w którym wystarczy narysować obrys obiektu, by zyskał on trójwymiarową formę. Pędzle i tekstury będzie można nakładać bezpośrednio na obiekty, co także powinno usprawnić pracę. Całość zostanie tak opracowana, by wygodnie korzystało się osobom używającym zarówno dotykowego interfejsu, jak i rysika. Nie wiadomo jedynie, czy zostanie dodana funkcja pracy na warstwach.

Premiera nowej wersji programu nie została ogłoszona, ale być może Microsoft zapowie ją podczas swojej konferencji, która będzie mieć miejsce 26 października w Nowym Jorku.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.