Nowy MacBook Pro rzekomo bez przycisku „Escape”

Aktualizacja systemu macOS Sierra do wersji 10.12.1 zawiera przede wszystkim łatki związane z wykrytymi wcześniej lukami w zabezpieczeniach. Uważni entuzjaści znaleźli jednak coś jeszcze.

W aktualizacji systemu macOS Sierra pojawiły się nowe obrazki, które najprawdopodobniej są częścią modułu Pomocy związanej z menu ustawień. Co ciekawe, wygląda na to, że posłużono się w tych obrazkach zdjęciami nowego MacBooka Pro, który ma być rzekomo zaprezentowany już jutro.

Widać na tych zdjęciach, że z MacBooka Pro faktycznie zniknęły przyciski funkcyjne na rzecz dotykowego panelu OLED, który kontekstowo do aktualnie wykonywanego zadania wyświetla odpowiednie przyciski. Widać na przykładach przycisk „Anuluj”, logotyp Apple Pay i czytnik Touch ID. Wygląda jednak na to, że poświęcono przycisk „Esc”, by to osiągnąć. Zapewne można go wyświetlić na tymże panelu, ale wiele osób używających komputera do pracy może nie być zachwycona tym pomysłem Apple’a.

0
Źródło: Mac Rumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.