Nowy Microsoft Paint to więcej niż lifting interfejsu

Microsoft na wczorajszej konferencji ogłosił, że jednym z jego celów jest sprawienie, by tworzenie treści 3D przestało być domeną specjalistów. I że wystarczy do tego nawet tak proste narzędzie, jak Paint.

Modelowanie 3D, skanowanie 3D, druk 3D… to wszystko brzmi bardzo, bardzo praktycznie, ale kto faktycznie się w to bawi? Oprogramowanie i sprzęt do tego są kosztowne i skomplikowane. Windows 10 Creators Update ma to zmienić, a manipulowanie brył 3D trafi nawet do Painta.

Microsoft Paint będzie potrafił importować i edytować obiekty 3D, na przykład te uchwycone przez Windows Capture 3D, te z Minecrafta czy z wielu innych źródeł a następnie wysyłać je do drukarki 3D, jeśli takie jest nasze życzenie.

Aplikacja będzie oferowała wiele „ułatwiaczy”, takie jak automatyczne dopasowywanie płaszczyzn czy korekta modelowania wykonanego za pomocą rysika. Paint będzie też potrafił rejestrować animacje 3D do których wykorzystany będzie aktualnie tworzony obiekt.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.