Oculus wyłącza możliwość używania gogli Gear VR z Galaxy Note 7

Samsung oficjalnie wstrzymał już dystrybucję swojego najnowszego flagowca na całym świecie i zaapelował do użytkowników o wyłączenie urządzenia. Oculus poszedł o krok dalej i zaktualizował aplikację VR.

Jeśli dzisiaj podłączylibyście Samsunga Galaxy Note 7 do gogli Gear VR zamiast menu aplikacji Oculusa, zobaczylibyście komunikat o braku kompatybilności urządzenia. Oculus zdecydował się bowiem za pomocą aktualizacji swojej aplikacji wyłączyć wsparcie dla flagowca koreańskiego producenta ze względów bezpieczeństwa, aż „do odwołania”. Oculus radzi by wszyscy użytkownicy Galaxy Note 7 zwrócili się do Samsunga.

Jak sądzicie, to krok w dobrą stronę? W końcu bezpieczeństwo użytkownika powinno być sprawą priorytetową… Czy jednak decyzję o użytkowaniu telefonu i -w tym przypadku podejmowaniu ryzyka- powinno zostawić się właścicielom?

0
Źródło: theverge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.