Panasonic prezentuje dom przyszłości [wideo]

Na japońskich targach CEATEC Panasonic zaprezentował wystawę składającą się z już istniejących oraz dopiero rozwijanych technologii, które w bliskiej przyszłości podniosą komfort naszego życia - zwłaszcza strefy domowej.

Na wystawie można było zobaczyć chociażby nowoczesną szafkę na wino. W stanie spoczynku nie wyróżniała się od innych błyszczących elementów kuchni. Po dotknięciu jednak jej drzwiczki wypełniły się ekranem ukazującym wnętrze szafki z najważniejszymi informacjami – temperaturą, składem wina czy propozycjami podania do posiłku.

Kolejną ciekawostką, która w bliskiej przyszłości ma szansę zaistnieć w eleganckich salonach jest witryna z przeźroczystym, suwanym ekranem, który na żądanie zamieni się w telewizor OLED. Interesująco wygląda także stół jadalny, który jest tak naprawdę kuchenką. Gdy położymy na nim talerz z jedzeniem, a następnie całość przykryjemy specjalnym przeźroczystym pojemnikiem, w obrębie pojemnika powierzchnia blatu zacznie się nagrzewać, podczas gdy reszta stołu pozostanie zimna.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.