Pixel Launcher tylko dla telefonów Google’a

Jedną z zalet Androida jest możliwość podmiany jego interfejsu głównego na inny, a owa podmiana jest prosta i sprowadza się do pobrania aplikacji ze Sklepu Play. Niestety, nie upodobnimy naszych telefonów do Pixeli, przynajmniej na razie.

Telefony Pixel od Google’a pojawią się na rynku z systemem Android Nougat 7.1 i launcherem Pixel Launcher. I wygląda na to, że reszta androidowego świata dostanie wyłącznie nową wersję systemu. Launcher pozostanie czymś, co telefony Pixel mają na wyłączność.

Pixel Launcher ma być szybki i czytelny i pozwalać na szybki dostęp do aplikacji. Launcher jest też ściśle zintegrowany z usługą Google Assistant. Estetycznie wyróżnia się okrągłymi ikonami i szybkim dostępem do listy wszystkich aplikacji.

Google jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji w sprawie udostępnienia Pixel Launchera innym urządzeniom z Androida, więc nie wszystko stracone. Na razie jednak pozostają nam launchery od producentów czy zewnętrznych deweloperów. Co ciekawe, nawet Microsoft oferuje swój launcher dla Androida o nazwie Arrow.

0
Źródło: Android Police
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.