Pixele będą aktualizowane przez najbliższe dwa lata

Telefony Google Pixel będą się wyróżniać nie tylko wyglądem i funkcjonalnością. Odpowiedzialna za nie firma Google zapewniła, że ich posiadacze mogą liczyć na długie wsparcie techniczne.

Google Pixel i Google Pixel XL będą sprzedawane z systemem Android Nougat na pokładzie w wersji 7.1. Ta wersja, przynajmniej na razie, będzie dostępna tylko dla tych telefonów, choć zapewne z czasem inni producenci zdecydują się ją zaoferować dla swoich urządzeń.

Na szczęście na tym nie koniec. Oba telefony mają zagwarantowane aktualizacje rozwojowe przez najbliższe dwa lata, oraz aktualizacje serwisowe jeszcze przez kolejny rok. To bardzo dobry wynik, ale nie najlepszy. Apple oferuje aktualizacje do nawet pięcioletnich urządzeń, a Microsoft nadal aktualizuje i aktualizować będzie telefony, które mają już ponad dwa lata. Nie zmienia to jednak faktu, że w świecie Androida to, co reprezentować będą sobą Pixele, to rzadkość.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.