PlayStation na telefonach: pierwsze konkrety!

W ubiegłym miesiącu szef Sony, pan Kazuo Hirai, zapowiedział, że jego firma "w zdecydowany sposób" wkroczy na rynek gier mobilnych, a zajmie się tym dział PlayStation. Teraz poznajemy pierwsze szczegóły.

W 2011 roku Sony próbowało promować telefony Xperia za pomocą gier PlayStation. Ten plan, niestety, nie wyszedł, i w 2014 roku firma poddała się i przestała próbować zdobyć rynek gier na Androida. Teraz wraca do tego pomysłu.

W przeciągu okresu 12 miesięcy kończącego się na marcu 2018 roku ma się pojawić „pięć lub sześć” gier na telefony z systemami iOS i Android. Nie będą one jednak dostępne na całym świecie. Na początku pojawią się na rynku japońskim, a później na innych azjatyckich. Co jeszcze ciekawsze, Sony na razie nie ma planów ich udostępniać w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Nie znamy na razie uzasadnienia tej decyzji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.