Rodzina pozywa Amazon za sprzedaż elektrycznej deskorolki

W 2015 roku elektryczne deskorolki były jednym z najlepiej sprzedających się gadżetów. Gdy w różnych miejscach na świecie hoverboardy zaczęły przegrzewać się i wybuchać niektóre sklepy (w tym Amazon) wycofały je ze sprzedaży.

9 stycznia br. w domu państwa Foxów eksplodowała elektryczna deskorolka kupiona na Amazonie. W wyniku tego zdarzenia wybuchł pożar, w którym został zniszczony budynek i dobytek rodziny, szacowany na kwotę miliona dolarów. W trakcie katastrofy we wnętrzu domu znajdowała się dwójka dzieci, ale dzięki interwencji ojca nikomu nic się nie stało.

Teraz państwo Fox postanowili oskarżyć Amazon za spowodowanie szkody. Żądają od amerykańskiego giganta kwoty 30 milionów dolarów i nałożenia na niego dodatkowej, finansowej kary. Dlaczego jednak obrywa się Amazonowi, a nie producentowi sprzętu?

Rodzina uważa, że dostarczony do ich domu sprzęt nie był oryginalny, a dodatkowo Amazon oraz pracownicy sklepu doskonale zdawali sobie sprawę z zagrożeń, jakie ze sobą niosą elektryczne deskorolki, a mimo to sprzedali im niebezpieczny produkt.

0
Źródło: wtsp.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.