Samsung produkuje 8 GB moduły pamięci RAM do smartfonów

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że koreański producent wprowadza na rynek swojego pierwszego smartfona z 6GB RAM-u - Galaxy C9 Pro. Okazuje się, że długo nie będziemy musieli czekać na flagowce z jeszcze większa liczbą pamięci operacyjnej.

Samsung Electronics przedstawił pierwsze na rynku kości LPDDR4 o pojemności 8GB, które znajdą zastosowanie w najbardziej potężnych smartfonach i urządzeniach mobilnych (podwójne kamery, rozdzielczość 4K, wsparcie dla VR itp.).

Nowe moduły w rozmiarach 15 x 15 x 1 mm mają zapewnić transfer danych na poziomie 4266 Mbps, a więc ponad dwukrotnie większy niż w przypadku kości DDR4 używanych przez komputery PC. Wykonane w 10-nanometrowym procesie technologicznym kości mają też być bardziej energooszczędne.

Spodziewamy się, że jednym z pierwszych smartfonów, jakie zostaną wyposażone w 8GB RAM-u będzie Samsung Galaxy S8, który według plotek jest przygotowywany z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

0
Źródło: Gadgets.ndtv.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.