Samyang: obiektywy z autofokusem dla Canona i Nikona

Samyang: obiektywy z autofokusem dla Canona i Nikona

O tym, że Samyang ma zacząć produkować obiektywy automatycznie ustawiające ostrość, mówi się już chyba od dobrych paru lat. Przez dłuższy czas mogliśmy się jednak opierać tylko na pogłoskach, ale… w maju tego roku koreańska firma rzeczywiście pokazała obiektywy z autofokusem. Niespodzianka była spora, ale jeszcze większą niespodzianką był fakt, że jedynym dostępnym mocowaniem był bagnet Sony FE (co widać na zdjęciu powyżej).

To się jednak zmieni i to zmieni się wkrótce. Jak wynika z wywiadu, jakiego udzielił Jeong Min Shin, odpowiedzialny w firmie Samyang za plany produkcyjne nowych urządzeń, trwają już prace nad obiektywami z autofokusem wyposażone w popularne mocowania bagnetowe Canona i Nikona. Pan Shin mówi przy tym o adaptowaniu rozwiązania zastosowanego w obiektywach dla mocowania Sony FE, więc możemy się domyślać, że pierwszymi obiektywami z autofokusem dla Canona i Nikona będą Samyang 50 mm f/1,4 oraz Samyang 14 mm f/2,8.

Co ciekawe, pan Shin wspomniał także, że w planach jest przygotowanie obiektywów z autofokusem dla systemów Mikro Cztery Trzecie i Fujifilm X.