Składany dron do selfie za 549 dolarów

Hover Camera Passport jest już dostępny w sprzedaży.

Hover Camera Passport to dron o wadze 238 gramów, który po złożeniu zajmuje tyle miejsca, co kaseta VHS. Dzięki mocnej ramie z włókna węglowego, pod którą schowane są śmigła, dron jest także bezpieczny w użytkowaniu – gdy zechcemy zakończyć filmowanie wystarczy chwycić go w rękę. Jeśli chodzi o możliwości rejestrowania obrazu do dyspozycji mamy 13-megapikselowy aparat, który potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości 4K.

Dron nie posiada dedykowanego kontrolera – steruje się nim poprzez aplikację na Andoida lub iOS. Możliwości tego bezzałogowca nie są zbyt wielkie: 20-metrowy zasięg, maksymalna prędkość 8 m/s i 10 minut lotu przy bezwietrznej pogodzie. Ale w standardzie znajdziemy dwie baterie oraz podwójną ładowarkę. Do tego ciekawą funkcją drona jest możliwość śledzenia użytkownika i wykonywania 360-stopniowych panoram wokół danego obiektu.

Hover Camera Passport można nabyć bezpośrednio na stronie producenta w promocyjnej cenie 549 dolarów. Po dwóch tygodniach koszt zakupu wzrośnie jednak do standardowej ceny 599 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News