Stół do ping-ponga, który gra muzykę w rytm uderzeń

Czy Wam też podczas gry w ping-ponga zdarza się słyszeć pewne rytmy, a może nawet "dorabiać" do nich podkład muzyczny? Ping Pong FM to ucieleśnienie tego typu zabaw.

Gra w ping-ponga przypomina czasem nieco słuchanie muzyki, oczywiście takiej z mocno rozbudowaną sekcją rytmiczną. Pewnie właśnie to zainspirowało amerykańskiego wynalazcę Marka Wheelera, który stworzył niezwykły stół do ping-ponga o nazwie Ping Pong FM.

Po pierwsze, Mark podłączył mikrofony do obu paletek. Przewodowe, więc nie wygląda to dobrze i sprawia trochę problemów graczom, ale rozumiemy, że na razie chodzi o prototyp. Mikrofony podłączone zostały do komputera na bazie Andruino, schowanego jednak wewnątrz obudowy radia w stylu retro. Do tego monitor, głośniki, odpowiednia aplikacja – i gotowe! Wybieramy odpowiedni podkład muzyczny i zaczynamy grać – tempo odtwarzania utworu dostosowuje się do tempa gry w ping-ponga. Zabawa jest naprawdę całkiem miła, co możecie zobaczyć na tym filmie:

0
Źródło: Vimeo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.