Ten 20-latek to Iphone 7

Dwa tygodnie temu ukraiński dystrybutor smartfonów - Allo.ua - ruszył z niezwykłym konkursem. By wygrać iPhone'a 7 należało zmienić swoje imię i nazwisko...

Młodzi ludzie w przeszłości robili wiele rzeczy, by kupić produkty Apple’a. Najsłynniejszy był chyba przypadek z 2012 roku, kiedy to nastoletni Chińczyk sprzedał nerkę za iPada 2. Ukraiński konkurs nie wymagał od uczestników aż tak wielkich poświęceń, ale wywołał również kontrowersje.

20-letni Olexander Turin wydał 2 dolary na załatwienie spraw w urzędzie. Bez problemu zmienił swoje imię i nazwisko na „Sim iPhone” (Siódmy iPhone), dzięki czemu Allo.eu obdarowało go nowiutkim flagowcem Apple’a. Biorąc pod uwagę fakt, że na Ukrainie iPhone 7 kosztuje 850 dolarów, inwestycja mężczyzny wydaje się opłacalna.

Rodzina Turina była co prawda zszokowana – jedynie jego siostra potrafiła zaaprobować decyzję:

– „Było to trudne do zaakceptowania i ciężko było w ogóle uwierzyć, że to prawda. Ale każdy człowiek na tym świecie poszukuje sposobu, by wyrazić siebie. Dlaczego nie zrobić tego właśnie w ten sposób?”

Przyszłe dzieci Turina nie będą się nazywać „iPhone”. Mężczyzna planuje z czasem wrócić do swojego rodowodowego nazwiska.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.