Tesla w końcu zaczęła zarabiać

Październik okazał się być bardzo dobrym miesiącem dla Tesli. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że wszystkie samochody tego producenta zostaną wyposażone w hardware umożliwiający w pełni autonomiczne sterowanie, a dzięki wzroście sprzedaży Modelu S Tesla po raz pierwszy od 2 lat może pochwalić się... zyskiem!

I jest to oficjalna informacja. Tesla w końcu może pochwalić się tym, że w trzecim kwartale 2016 roku zarobiła całe 21,9 miliona dolarów. W informacji dla akcjonariuszy znalazły się również dane dotyczące produkcji i sprzedaży modeli elektrycznych samochodów: Zamówienia na Model S i Model X wzrosły o 68% w porównaniu z rokiem 2015. Kolejną ciekawostką jest to, że w porównaniu z poprzednim rokiem, produkcja samochodów w fabrykach Tesli zwiększyła się o 92%, dzięki czemu wyprodukowanie 50 tysięcy samochodów w drugiej połowie 2016 powinno udać się bez większych problemów.

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla Tesli będzie jutrzejszy pokaz „czegoś nowego”, co – jak sądzimy – okaże się pokazem nowych paneli słonecznych montowanych na dachach. W dalszych planach czeka nas jeszcze premiera Modelu 3, ale to dopiero w przyszłym roku.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.