Twórcy Metro 2033 prezentują nową grę…VR!

Ukraińskie studio 4A Games, które w przeszłości dostarczyło nam dwie gry z uniwersum Metro ogłosiło prace nad kolejną produkcją. Będzie to także strzelanka rozgrywająca się z perspektywy pierwszej osoby, ale w trybie wirtualnej rzeczywistości.

4A Games najwyraźniej bardzo lubi klimat postapokalipsy. Tym razem zabiorą nas jednak w bardziej odległą przyszłość, w której ludzkość zmaga się z niekończącą się zimą, mutantami i zbuntowanymi maszynami. Choć tytuł zapowiadany jest jako gra AAA, trailer sugeruje, że pod kątem mechaniki będziemy mieli do czynienia z tzw. celowniczkiem na szynach. Swoboda ruchu naszej postaci będzie prawdopodobnie ograniczona. Tego typu gry doskonale sprawdzają się w wirtualnej rzeczywistości, niewykluczone zatem, że Arktika 1. może być jedną z lepszych gier VR. Przynajmniej tych dostępnych na Oculus Rifta, gdyż zapowiedź dotyczy właśnie tej platformy. Arktika 1. ma ukazać się w drugim kwartale 2017 roku

0
Źródło: Polygon.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.