Tylko jedna wersja iPhone’a 8 otrzyma ekran OLED

Za rok iPhone obchodzić będzie swoje dziesiąte urodziny. Sami przyznacie, że to dobry czas na zmiany, jeśli chodzi o smartfony Apple'a i wiele wskazuje na to, że gigant z Cupertino rzeczywiście planuje małą rewolucję w swoich smartfonach.

Tai Jeng-wu, CEO firmy Sharp podczas swojej przemowy na Uniwersytecie Tatung praktycznie potwierdził, że firma Apple planuje w końcu wymienić ekrany LTPS i zastąpić je OLED-ami w nadchodzącej generacji iPhone’ów oznaczonych cyfrą 8.

Jeng-wu jest z pewnością bardzo dobrze poinformowaną osobą, jeśli chodzi o plany Apple’a – przypomnijmy bowiem, że to właśnie firma Sharp odpowiedzialna jest za produkcję ekranów do obecnych modeli iPhone’a. Jeng-wu zaznaczył również, że Sharp buduje na terenie Japonii nową fabrykę ekranów OLED, tak aby móc wyprodukować ich odpowiednią ilość dla Apple.

Niestety nie wszystkie nowe modele iPhone’a otrzymają ekran OLED. Według informacji opublikowanych na Nikkei Asian Review ekran OLED znajdzie się tylko w największym modelu iPhone’a 8 z przekątną ekranu 5,5 cala. Wersje z ekranami o przekątnej 4,7 i 5 cali nadal oferowane będą z ekranami LTPS.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.