Ubuntu Yakkety Yak już dostępny!

Firma Canonical opublikowała na swoich serwerach najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego. Ubuntu Yakkety Yak (wersja 16.10) jest darmowa i będzie wspierana do lipca przyszłego roku.

Jedną z kluczowych zmian w Ubuntu Yakkety Yak 16.10 jest środowisko uruchomieniowe Unity 8, choć… nie jest jeszcze ono ukończone i dostępne wyłącznie w formie alternatywy, dla chętnych, którzy chcą je sprawdzić i pomóc wyszukiwać błędy i niedoróbki. Domyślnie system korzysta z Unity 7.5, które w porównaniu do wersji 7.0 ma się lepiej sprawować w środowisku zwirtualizowanym.

Oprócz tego uaktualniono menadżera plików Nautilus do wersji 3.20 z ulepszonym interfejsem, a także uaktualniono LibreOffice do wersji 5.2.2, Firefoxa do wersji 49, Thunderbirda do wersji 45, Ubuntu Software do wersji 3.20, Rhythmboxa do wersji 3.4.1, GNOME Terminal do wersji 3.20 oraz Shotwella do wersji 0.22.

Oprócz tego nowe Ubuntu działa na nowym linuxowym kernelu, w wersji 4.8, który ma być stabilniejszy, wydajniejszy, bardziej energooszczędny i obsługujący większą ilość sprzętu.

0
Źródło: canonical
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.