Uwaga! Darmowa wersja Spotify pobiera złośliwe oprogramowanie!

Spotify ma przed sobą nie lada problem. Okazało się bowiem, że darmowa wersja aplikacji do strumieniowania muzyki otwiera samodzielnie... niebezpieczne reklamy.

Problem ten został odkryty przez internautę o pseudonimie tonymoly, który opublikował swoje odkrycie na oficjalnym forum Spotify. Chodzi konkretnie o to, że aplikacja Spotify w połączeniu z darmową wersją usługi, otwiera na komputerze użytkownika reklamy zawierające złośliwe oprogramowanie, korzystając w tym celu z domyślnej przeglądarki użytkownika.

Problem ten występuje podobno w systemach Windows, OS X i Ubuntu. Całą sprawą zainteresowało się już Spotify i podobno przygląda się już całej sprawie, jednak do tej pory nie opublikowano żadnego oficjalnego oświadczenia. Mniej doświadczonym użytkownikom radzimy nie korzystać na razie z darmowej wersji Spotify – problem powinien już wkrótce zniknąć.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.