Valve pracuje nad nowym kontrolerem dla VR

Firma Valve postanowiła przypomnieć o tym, że oprócz sprzedawania gier na Steamie, zainteresowana jest również projektowaniem sprzętu. W tym przypadku: kontrolerów do wirtualnej rzeczywistości.

Co jest „nie tak” z obecnie dostępnymi na rynku kontrolerami do VR? Użytkownik musi przez cały czas trzymać je w dłoni. Według Valve nie jest to optymalne rozwiązanie i można zrobić to o wiele lepiej. Jak? Wyobraźcie sobie kontroler montowany na nadgarstku – dzięki temu nasze użytkownik będzie mógł wolną dłonią chwytać przedmioty w VR, a kontroler ten fakt będzie potrafił odpowiednio przetworzyć.

Oczywiście żadne szczegóły nie są na razie znane i w przypadku Valve może być nawet tak, że nowy kontroler nigdy nie powstanie (to bardzo specyficzna firma), jednak sam plan brzmi nieźle. Oprócz kontrolera Valve chce uwolnić standard Lighthouse, czyli system pozycjonowania użytkownika w VR, z którego korzysta obecnie zestaw HTC Vive. Według koncepcji Valve (która odpowiedzialna jest za opracowanie systemu Lighthouse) Lighthouse miałby stać się otwartym standardem, dzięki czemu dowolny producent sprzętu mógłby stworzyć kontroler kompatybilny z tym systemem.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.