Wielka czystka w Sklepie Windows

Microsoft wprowadził w swoim sklepie obowiązek oznaczania gier i aplikacji, które nie są odpowiednie dla danych grup wiekowych. Część twórców odpuściła sobie ten obowiązek, a oto efekty.

Jak donosi Windows Blog Italia, włoska edycja Sklepu Windows właśnie straciła 27 procent swojego asortymentu. Microsoft usunął z oferty 90 291 aplikacji w okresie od 26 września do 19 października, pozostawiają 239 216 aplikacji w ofercie. Powodem tej czystki jest brak oznaczeń wiekowych w systemie IARC, które są przez Microsoft wymagane.

Warto pamiętać, że problem nie tyczy się wyłącznie włoskiej edycji Sklepu. Czystki przeprowadzone są globalnie, a redakcja Windows Blog Italia po prostu pofatygowała się i przeliczyła skutki tego pogromu. Jeżeli jesteś twórcą publikującym w Sklepie Windows, radzimy zajrzeć do skrzynki odbiorczej powiązanego konta i sprawdzić komunikaty od Microsoftu. Możliwe, że i twoja aplikacja wymaga uaktualnienia, by spełniać aktualne wymagania Sklepu.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.