World of Warships prezentuje pierwszy film VR o HMS Belfast

Zobacz największy zachowany okręt wojenny w Europie w goglach VR.

HMS Belfast to największy zachowany okręt wojenny w Europie, który odegrał znaczącą rolę w bitwie o przylądek północny w 1943. Asystował w zniszczeniu niemieckiego pancernika Scharnhorsta. W swoim czasie, HMS Belfast był najbardziej zaawansowanym krążownikiem na świecie. Teraz trafił do gry komputerowej World of Warships jako okręt typu premium VIII poziomu poszerzając drzewo technologiczne brytyjskiej marynarki wojennej.
HMS Belfast to sławna jednostka i to właśnie ona zainspirowała nas do stworzenia doświadczenia VR, które dodatkowo zwiększa silną więź historyczną z World of Warships,” powiedział Alex Bobko, szef marketingu projektów specjalnych w Wargaming. „Nie mogliśmy przejść obojętnie wobec możliwości dokładnego dostępu do jednostki. Zbadaliśmy ją w Londynie i stworzyliśmy niesamowity film dla widzów – zapraszamy do wskoczenia do wirtualnej rzeczywistości, a następnie do sprawdzenia okrętu w grze.”

7-minutowy film możecie obejrzeć bezpośrednio w YouTube (powyżej), z użyciem mobilnych i stacjonarnych gogli VR. Materiał znajdziecie także w aplikacji LittleStar VR dla PlayStation VR.