Zabawa we władcę świata

Po ponad roku od pierwszej zapowiedzi tytuł autorstwa Jujubee został zaprezentowany mediom na zamkniętych pokazach w ramach październikowych T-Mobile Warsaw Games Week.

Spółka, od momentu zaanonsowania gry postawiła na znaczne ulepszenie jej oprawy graficznej. Ze względu na specyfikę rozgrywki, tytuł porównywany jest do takich hitów jak „Europa Universalis” czy „Civilization”. „Realpolitiks” wyróżnia jednak scenariusz oparty o gatunek political fiction, w którym zadaniem gracza będzie rozwiązywanie aktualnych problemów globalnych: kierowanie państwem postawionym przed groźbą konfliktów zbrojnych, społecznych zamieszek, zaangażowanym w kreowanie porządku wewnętrznego oraz w budowanie siły politycznej opartej na armii i dyplomacji.

„Najnowszą grą wpisujemy się w bardzo popularny obecnie trend produkcji osadzonych we współczesnej rzeczywistości politycznej. Wystarczy spojrzeć na ogromny sukces takich ekranowych hitów jak amerykański „House of Cards”. Nasz tytuł jest bogaty w interesujące misje oraz liczne moralnie wybory, które gracz będzie musiał zweryfikować z prowadzoną tytułową realpolitik. Liczymy na dalsze duże zainteresowanie wokół naszej najnowszej gry.” — tłumaczy prezes spółki, Michał Stępień.

Jak na razie nie wiemy, kiedy ostatecznie gra trafi do sprzedaży.