Założyciel Atari pracuje nad nową platformą VR

Salony VR nie są nową ideą. W kilku miastach w Polsce można już skorzystać z ich ofert i wypróbować wirtualną rzeczywistość w goglach Gear VR, HTC Vive czy Oculus Rift. Ale żadne z tych rozwiązań nie oferuje zabawy na tak dużą skalę, jak Modal VR.

W ubiegłym roku pisaliśmy o The Void – salonie VR, który przenosił graczy do wirtualnego świata wykorzystując rekwizyty i przestrzeń fizyczną zaprojektowaną na potrzeby gry. Założyciel Atari, Nolan Bushnell, we współpracy z Jasonem Crawfordem wpadł na bardziej mobilne rozwiązanie. Modal VR to sprzęt złożony z kombinezonu śledzącego ruch ciała użytkownika, gogli VR z mikrofonem oraz jednostki centralnej, którą podłącza się do komputera. Jednocześnie to także rodzaj platformy dystrybucyjnej, która będzie pozwalała developerom na sprzedaż własnych aplikacji innym użytkownikom Modal VR.

Użytkownikom niestety stricte biznesowym – ze względu na duży koszt twórcy zapewniają, że zestaw kierowany jest dla firm, a nie na rynek masowy. Ponieważ kombinezon użytkownika i gogle są połączone z jednostką obliczeniową bezprzewodowo, gracze będą mogli poruszać się równocześnie zarówno w świecie fizycznym, jak i wirtualnym (tak jak w HTC Vive, ale na niesamowicie wielką skalę – do 83 tys. m2). Brzmi to bardzo obiecująco – czas jednak pokaże, czy produkt spotka się z odpowiednim zainteresowaniem wśród klientów.

0
Źródło: Techcrunch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.