Alienware 13 – najbardziej kompaktowy laptop pod VR

Notebooki do gier posiadają najczęściej duże matryce, ale jeśli planujecie grać najczęściej z goglami VR, rozmiar ekranu przestaje mieć znaczenie. Dla takich właśnie osób Alienware wprowadził do oferty 13-calowe laptopy o parametrach spełniających wymagania Oculus Rifta i HTC Vive.

Nowy Alienware 13 będzie dostępny w czterech wersjach: z panelem TN HD, IPS Full HD, oraz z wyświetlaczami OLED o rozdzielczości 1400 p i 8GB lub 16 GB RAM-u.. Oprócz 13-calowego ekranu znajdziemy tu czterordzeniowy procesor Intela z serii Skylake H (i5-6300HQ lub i7-6700HQ), kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1060 z 6GB pamięci DDR5, głośniki stereo, kamerkę na podczerwień, port Thunderbolt 3, portu USB typu C 3.1, dwóch portów USB 3.0 i karty sieciowe Killer 1435 z dwuzakresowym WiFi.

Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną użytkownik będzie mógł wybierać między dyskami SSD o pojemności 180, 256, 512 lub nawet dwóch dysków po 1TB każdy.

Ważący 2kg laptop posiada obudowę wykonaną z aluminium i stopu magnezu. Oprócz stosunkowo niewielkiej wagi jego zaletą jest też wsparcie dla Alienware Graphics Amplifier, czyli zewnętrznej stacji dokującej dla innej karty graficznej.

Za najmniej okazałą konfigurację, która pozwoli zabawić się w wirtualnej rzeczywistości zapłacimy 1200 dolarów; za najdroższą 3400 dolarów.

0
Źródło: Lilliputing.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.