AMD Radeon RX 490 jeszcze w tym roku?

Pierwsze pogłoski o karcie graficznej Radeon RX 490 pojawiły się jeszcze w lipcu. Zakładaliśmy wtedy, że RX 490 prawdopodobnie nie pojawi się w tym roku, jednak teraz... no cóż pojawiły się nowe pogłoski, które mówią o tym, że premiera karty może odbyć się jeszcze w tym roku.

Portal mydrivers.com otrzymał dodatkowo od jednego ze swoich źródeł rzekomą specyfikację nowej karty AMD: jej rdzeń ma być taktowany zegarem 1200 MHz i korzystać będzie z 8GB pamięci HBM2 (350MHz). Źródło wspomina jeszcze o tym, że rdzeniem karty ma być Polaris 10, co wydaje się dosyć dyskusyjną sprawą, biorąc pod uwagę, że AMD ma pod ręką Vegę 10.

Przeciek mówi również o tym, że współczynnik TDP w RX 490 ma wynosić ok. 150W, co przy takiej wydajności – która nawiasem mówiąc ma być porównywalna z osiągami takich kart, jak GTX 1080 Ti – byłoby niemałym osiągnięciem.

A najlepsze jest to, że RX 490 ma trafić do sklepów jeszcze w tym roku, a konkretniej: w grudniu. Nie wydaje nam się to bardzo prawdopodobne, chociaż z drugiej strony: AMD lubi robić takie niespodzianki.

0
Źródło: mydrivers.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.