Android Auto pojawi się jako aplikacja na smartfony!

O tym, że Google udostępni swoją platformę Android Auto jako aplikację na telefony z Androidem wiedzieliśmy już od kilku miesięcy. Teraz jednak możemy poinformować Was już o tym, że ten proces właśnie się rozpoczął.

Android Auto zadziała na każdym telefonie, na którym zainstalowany jest Android w wersji 5.0 lub nowszej. Wersja aplikacji na telefony będzie uproszczona, w porównaniu do platformy Android Auto instalowanej w nowych samochodach (takich, jak na przykład Audi A6) i oferować będzie dostęp do nawigacji, odtwarzania muzyki i odbierania przychodzących wiadomości.

Aplikacja Google współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami używanymi przez kierowców: Google Maps, Spotify, Pandora, itd. Android Auto może uruchamiać się automatycznie, po tym jak nasz telefon sparuje się z naszym samochodem przez łącze Bluetooth.

Nie wiemy jeszcze, czy Android Auto pojawi się w Polsce – Google na razie zapewnia, że w przeciągu następnego tygodnia aplikacja pojawi się w sklepie Google Play dla użytkowników w ponad 30 krajach. Liczymy więc na to, że Polska została uwzględniona na tej liście.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.