Android Nougat w wersji 7.1.1 już 6 grudnia

Już wkrótce możemy się spodziewać nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego Google, która jak zwykle trafi najpierw do urządzeń "firmowanych" przez tę firmę.

Z informacji ujawnionych przez operatora Vodafone w Australii wynika, że już niedługo – 6 grudnia – pojawi się najnowsza wersja systemu operacyjnego Android Nougat, oznaczona numerami 7.1.1. Co ciekawe, ma ona w pierwszej kolejności trafić do modelu Nexus 6P (wyprodukowanego we współpracy z Huawei). Nie wiemy o niej jeszcze zbyt wiele – będzie to aktualizacja typu OTA, zajmująca około 650 megabajtów pamięci.

Oczywiście najnowszą wersję systemu Google otrzymają też inne nowe i stosunkowo nowe urządzenia firmowane przez tę firmę. Dokładna lista nie jest jeszcze znana, ale wśród kandydatów wymienia się takie modele, jak Nexus 5X (z LG), Pixel C, a nawet Nexus 6 (Motorola), Nexus 9 (HTC) i Nexus Player (Asus). Nie jest jednak znana data aktualizacji systemu tych urządzeń, choć można się domyślać, że przynajmniej Nexus 5X i Pixel C również doczekają się Androida Nougat 7.1.1 już 6 grudnia.

W dalszej kolejności Android Nougat 7.1.1 ma trafić również do flagowych modeli innych producentów, takich jak Samsung, Sony czy LG. Kiedy? Zapewne nieprędko…

0
Źródło: Vodafone
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.