Android Pay oficjalnie wchodzi do Polski

Android Pay to jedna z najpopularniejszych na świecie usług bezgotówkowego rozliczania transakcji bez konieczności wykorzystywania karty płatniczej. Jej największa zaletą jest właśnie integracja z Androidem, co potencjalnie czyni ją dostępną dla każdego użytkownika smartfona z tym systemem.

Polska konferencja na temat Android Pay odbędzie się 16 listopada, więc można przypuszczać, że to właśnie będzie data rozpoczęcia działania tej usługi w naszym kraju. Hasło konferencji: „Zbliżasz. Płacisz. Gotowe.” brzmi bardzo obiecująco.

Szczegóły na temat działania tej usługi w Polsce poznamy właśnie 16 listopada – dowiemy się, z jakimi partnerami (banki, operatorzy komórkowi) będzie współpracowało Google, a także jak naprawdę wyglądać będzie kwestia dostępności Android Pay na każdym telefonie z tym systemem. W optymistycznym scenariuszu nastąpi w Polsce prawdziwa rewolucja, a wykorzystanie kart płatniczych stanie się marginalną technologią z przeszłości. Ale niestety może istnieć też scenariusz pesymistyczny: tylko kilka wybranych modeli telefonów, usługa dostępna tylko u wybranego operatora albo tylko dla klientów określonego banku.

Poczekamy, zobaczymy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.