Aplikacja MIT przemienia każde zdjęcie w koszmar

Aplikacja MIT przemienia każde zdjęcie w koszmar

Nightmare Machine to zespół algorytmów określanych szumnie jako “sztuczna inteligencja”, opracowanych przez trzech naukowców z MIT (Instytut Technologiczny w Massachusetts) i służący do bardzo specyficznego sposobu przerabiania dowolnych zdjęć. Pinar Yanardag, Manuel Cebrian i Iyad Rahwan wymyślili sobie bowiem, że po przepuszczeniu przez tę automatyczną obróbkę będą to zdjęcia wyglądające finalnie niczym stopklatka z dreszczowca lub horroru. Nawet wtedy, gdy początkową “bazą” będzie portret Kermita Żaby.

Nie jest to niestety aplikacja, którą można by ściągnąć i zainstalować na swoim smartfonie czy komputerze, ale w zamian mamy przynajmniej możliwość obejrzenia ogromnej liczby przykładów na stronie projektu i na jego koncie w Instagramie. Przykłady są różne, lecz generalnie dzielą się na dwie grupy: portrety oraz widoki miejsc.

Niektóre przeróbki są naprawdę przerażająco “udane”, a jedną z najbardziej koszmarnych odmian są chyba portrety obojga kandydatów na fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Hmmm, ciekawe dlaczego…