Aplikacja MIT przemienia każde zdjęcie w koszmar

Lubicie oglądać horrory albo gry, po których ciężko zasnąć? Zobaczcie zatem, co się stanie, gdy zaprzęgniemy sztuczną inteligencję do przerobienia w takim właśnie koszmarnym stylu różnego typu zdjęcia.

Nightmare Machine to zespół algorytmów określanych szumnie jako „sztuczna inteligencja”, opracowanych przez trzech naukowców z MIT (Instytut Technologiczny w Massachusetts) i służący do bardzo specyficznego sposobu przerabiania dowolnych zdjęć. Pinar Yanardag, Manuel Cebrian i Iyad Rahwan wymyślili sobie bowiem, że po przepuszczeniu przez tę automatyczną obróbkę będą to zdjęcia wyglądające finalnie niczym stopklatka z dreszczowca lub horroru. Nawet wtedy, gdy początkową „bazą” będzie portret Kermita Żaby.

Nie jest to niestety aplikacja, którą można by ściągnąć i zainstalować na swoim smartfonie czy komputerze, ale w zamian mamy przynajmniej możliwość obejrzenia ogromnej liczby przykładów na stronie projektu i na jego koncie w Instagramie. Przykłady są różne, lecz generalnie dzielą się na dwie grupy: portrety oraz widoki miejsc.

Niektóre przeróbki są naprawdę przerażająco „udane”, a jedną z najbardziej koszmarnych odmian są chyba portrety obojga kandydatów na fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Hmmm, ciekawe dlaczego…

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.