Apple patentuje mapy AR!

Plotki o tym, że Apple interesuje się zarówno wirtualną, jak i rozszerzoną rzeczywistością znamy od dawna. Zresztą to nie tylko plotki - widzieliśmy już kilka patentów od giganta z Cupertino, jednak żaden z nich nie był chyba aż tak ciekawy, jak ten.

Amerykański Urząd Patentowy właśnie zarejestrował najnowszy wniosek giganta z Cupertino, który opisuje zupełnie nową funkcjonalność smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Wyobraźcie sobie, że otwieracie nawigację Apple’a i wybieracie interesujący was punkt. Następnie iPhone uruchamia żywy podgląd z kamery wideo i nanosi na nim wszystkie potrzebne wskazówki, które doprowadzą was do wybranego celu.

W przeciwieństwie do obecnie używanych nawigacji GPS, nowe rozwiązanie Apple prezentować będzie wskazówki dojazdu na „żywym” obrazie wideo, co w praktyce powinno okazać się znacznie wygodniejsze. Jeśli pogłoski o tym, że Apple porzuciło rozwój swojego własnego samochodu autonomicznego są prawdziwe, to Mapy AR mogą być jednym z wielu nowych rozwiązań, którymi gigant z Cupertino chce przekonać do siebie kierowców.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.