Apple przyznaje, że iPhone 6 ma wadę konstrukcyjną

iPhone 6 i iPhone 6 Plus, jak się okazuje, mają wadę konstrukcyjną, na skutek której telefony z czasem przestają reagować na dotyk, a ich ekrany wyświetlają przeróżne artefakty. Apple przyznaje się do problemu i oferuje jego usunięcie. Odpłatne.

Twoje iPhone’y 6 i 6 Plus nie reagują na dotyk, a ich ekran dziwnie migocze? Nie, to nie twoja wina. Ten typ tak ma. Na skutek niewłaściwego montażu jednego z układów scalonych ten odczepia się od płyty głównej. Apple w końcu przyznał się do problemu. I oferuje rozwiązanie.

Jak twierdzi, wada ta występuje tylko wtedy, jeżeli telefon kilkukrotnie zostanie wystawiony na uderzenia fizyczne, takie jak upadek na twardą powierzchnię. Innymi słowy, to nie wina Apple’a, tylko nasza. Ponoć.

Naprawa dostępna jest po promocyjnej cenie 699 złotych. Program promocyjny na wyżej wskazane usunięcie usterki obejmuje również Polskę i ma być dostępny przez pięć lat od daty premiery iPhone’ów 6.

0
Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.