Deutsche Telekom pracuje nad systemem antydronowym

Drony tanieją, a ich zainteresowanie wzrasta. Niestety niektórzy użytkownicy wydają się nie respektować prawa i często naruszają dronami przestrzeń powietrzną w obszarze lotnisk, stadionów i miejsc użyteczności publicznej. Deutcshe Telekom zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić usługę ochrony przed bezzałogowymi statkami latającymi.

Kwestia bezpieczeństwa to jedna sprawa. Drony naruszają także przestrzeń prywatną firm, instytucji i zwykłych zjadaczy chleba. Z tego względu Deutcshe Telekom chce wprowadzić usługi antydronowe. Szczegóły takiego systemu nie są jeszcze znane- największy operator telekomunikacyjny w Unii Europejskiej sprawdza na razie różne rozwiązania, które wykorzystywane są na terenie innych krajów (m.in. amerykański system Dedrone, australijski Droneshield czy norweski Squarehead Technology).

Wiadomo jedynie, że do Deutcshe Telekom zwrócił się piłkarski klub Bayern Monachium, który chciałby unieszkodliwić drony podczas meczów na stadionie oraz kilku producentów samochodów, którym nie podoba się, że drony mogą z powietrza wykonywać zdjęcia torów, na których testowane są prototypowe wersje aut. Zapotrzebowanie na tego typu usługi może być wkrótce całkiem spore…

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.