Dwa nowe tanie obiektywy Yongnuo do lustrzanek Canona

Dwa nowe tanie obiektywy Yongnuo do lustrzanek Canona

Po dobrze przyjętych przez rynek obiektywach 50 mm f/1,8 i 35 mm f/2 Yongnuo oficjalnie zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży jeszcze jednego obiektywu:

YN 100 mm f/2

. Tak jak w przypadku poprzedników, nowe “szkło” wydaje się bezczelnie wręcz podobne do oryginalnego obiektywu Canona o takich samych parametrach optycznych, ale jego cena –

170 dolarów

– to mniej więcej 1/3 tego, co trzeba wydać, aby stać się posiadaczem Canona.

Obiektyw Yongnuo 100 mm f/2 zbudowany jest z 8 soczewek w 6 grupach, a średnica mocowania filtra to 58 mm. Jak się słusznie domyślacie, takie same parametry i taką samą budowę zupełnie przypadkowo odnaleźć można w Canonie EF 100 mm f/2 USM.

Drugi obiektyw Yongnuo nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany na stronie chińskiego producenta, ale to właśnie tam można natrafić na jego pierwszy ślad. Widać go na zdjęciu grupowym (górna część kadru, mniej więcej na środku), choć niestety jedyny parametr, jaki da się z niego odcyfrować, to ogniskowa:

85 mm

. Można jednak z dużym prawdopodobieństwem zgadywać, że będzie to konstrukcja z maksymalnym otworem przysłony f/1,8, jak zwykle zadziwiająco podobna do odpowiedniego obiektywu Canona: EF 85 mm f/1,8 USM.