Facebook chce być jak LinkedIn

Jak donosi portal TechCrunch, Facebook właśnie rozpoczął testowanie nowych funkcji dotyczących szukania i publikowania ogłoszeń o pracę. LinkedIn może czuć się oficjalnie zagrożonym portalem.

Wszystkie nowe funkcje pojawią się w zakładce „Jobs” (co na polski przetłumaczone zostanie zapewne jako prace bądź trochę bardziej oficjalnie – zatrudnienie, ale możemy się co do tego mylić). Zakładka ta pojawi się na oficjalnych profilach firm, gdzie zainteresowany kandydat będzie mógł po prostu zostawić swoje CV. Życiorys będzie w jakimś stopniu generowany automatycznie, na podstawie informacji zapisanych o nas na Facebooku (a jakże). Co więcej – jeśli kogoś interesuje praca w jakiejś konkretnej firmie, w bardzo prosty sposób będzie mógł włączyć sobie alert, który poinformuje go, że firma, w której chce pracować rozpoczęła nabór na jakieś stanowisko.

Ten kierunek rozwoju Facebooka z pewnością nie spodoba się tym, którzy w sieci lubią rozdzielać swoje życie prywatne i zawodowe. Złośliwi dodają też, że Facebook jest zmuszony zmieniać się w sieć społecznościową dla dorosłych (albo starych) ludzi, ponieważ młodsi już dawno przerzucili się na inne rozwiązania, takie jak chociażby Snapchat.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.