Google ujawnia szczegóły na temat krytycznej usterki w Windows 10

Firma Google ujawniła szczegóły na temat krytycznej luki w zabezpieczeniach Windows 10, pozwalając na wykorzystanie jej każdemu zainteresowanemu. Firma dała Microsoftowi raptem 10 dni na jej załatanie.

Miliony użytkowników Windows 10 są teraz w niebezpieczeństwie na skutek opieszałości i niedokładności Microsoftu a także nieodpowiedzialnego zachowania Google’a. Wyszukiwarkowy gigant znalazł w najnowszych Oknach krytyczną usterkę w zabezpieczeniach, o czym poinformował firmę Microsoft, dając jej 10 dni na usunięcie problemu. Microsoftowi tak krótki czas nie wystarczył, więc firma Google opublikowała szczegóły tej luki.

Usterka pozwala na nieautoryzowane zwiększenie uprawnień dla przetwarzanego kodu, a to oznacza, że ich twórcy mogą ją wykorzystać by przejąć kontrolę nad atakowanym komputerem. Microsoft na razie nie określił nawet orientacyjnie czasu, jaki potrzebuje na załatanie tej usterki.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.