Gry z Xbox One na Oculus Rifcie już w przyszłym miesiącu

Rok temu w czerwcu Microsoft zapowiedział współpracę z firmą Oculus, dzięki której każdy Oculus Rift sprzedawany jest w komplecie z padem od Xboxa One. Teraz nadszedł czas na kolejną funkcjonalność, która ucieszy posiadaczy headsetu VR i konsoli.

W lipcu br. Phil Spencer z Microsoftu wyraźnie dał do zrozumienia, że posiadacze konsoli Xbox One i przyszli użytkownicy Xbox Scorpio nie mają co liczyć na wsparcie gogli VR. Okazuje się jednak, że będą oni mogli cieszyć się – przynajmniej namiastką – tej technologii.

W przyszłym miesiącu Xbox One otrzyma aplikację, która pozwoli na bezprzewodowe streamowanie gier na komputer PC wyposażony w Windows 10 i Oculus Rifta. Oczywiście nie oznacza to, że w ten sposób pogramy sobie w nową Forzę czy Gearsy w pełnym trybie wirtualnej rzeczywistości. Aplikacja pozwoli jedynie na uruchomienie trybu kinowego – użytkownik będzie mógł wybrać jeden z trzech, wirtualnych pokoi, w których w centrum stanie ekran wyświetlający grę z Xbox One.

W ten sposób gracze będą mogli cieszyć się większym ekranem lub zapewnić sobie prywatność przed innymi domownikami. W podobny sposób działają gogle PlayStation VR w grach, które nie są im dedykowane – wówczas nie widzimy wirtualnego otoczenia, a jedynie ekran w jednym z trzech rozmiarów.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.